אודות

 

 

 

 

 

אבנר פיפרברג אמן בניה באדמה – מספסלי מפלצת ועד בתים, מתמחה בבפיסול עם הקהילה של ספסלים אקולוגים מפסולת ואדמה.

נולדתי במרץ 1980 אני מספר סיפורים, מוסיקאי ויוצר באדמה. ב10 השנים האחרונות הייתי מעורב בעשרות פרוייקטים אקולוגים שונים ברחבי הארץ. מבנית בתים בקיבוץ לוטן, ספסלים אקולוגים, מרפאה מבלות של קש בואדי נאם, פסל סביבתי שומר הנגב ועד ייצור לבנים של בוץ בעין יעקב.  

 את דרכי האקולוגית התחלתי במושב של הורי כשבגיל 10 שתלתי את גן הירק הראשון שלי לבד. משגדלו הירקות נכשלתי בשיווק; אמי נהגה לומר שחבל לקטוף את הירקות, כשהן נראות כל כך יפה בקרקע והתעקשה להמשיך לקנות ירקות בסופר. רק השכן שלי, אריק, הסכים לאכול מהן וזאת בזכות הטעם החריף היוצא דופן של הצנוניות שהזכירו לו את בית הוריו בדרום אפריקה. לאבא שלי הצנוניות לא הזכירו כלום, הן רק עשו לו שורף בפה.

 עת השחרור מהצבא התחלתי להכין בחצר הבית קומפוסט מהזבל האורגאני של המטבח שלנו . אחרי הטיול הגדול במזרח (ובעוד כמה מקומות) עברתי לגור בקיבוץ לוטן למספר שנים שם למדתי את רזי הבניה באדמה והפרמאקאלצ'ר. לאחרונה התחלתי גם להדריך חוגים של שומרי הגן – מיומנויות חיים בטבע.

 לראשונה הוגדרתי בתור מומחה לאקולוגיה ע"י פול החצרן של קיבוץ לוטן. הצעתי לו הצעה מהפכנית שתחסוך לקיבוץ אלפי שקלים בשנה. את שבילי הקיבוץ האירו באותם שנים נורות הלוגן בזבזניות באנרגיה. לפול הצעתי להחליף את הנורות הבזבזניות בנורות P.L -פלורוסנט קומפקט, נורות אלו גם צורכות פחות חשמל וגם עלות הרכישה שלהן זולה יותר. פול שבאותו הזמן רק חשב על כל העבודה הנוספת שהרעיון שלי מביא (החלפת כל נורות החצר של הקיבוץ!) השיב לעברי:   "You Fuck'n ECO freco, Go away!". למעשה פול מבלי להיות מודע הגדיר אותי לראשונה בתור פריק לאקולוגיה.

 זהו!

 את/ה מוזמנים לשאול כל שאלה על דפי האתר ואני מתחייב לענות. אני גם אשמח לבצע אצלכם ביחד את הפרוייקט הבא.

תמונות של פרויקטים נבחרים מאדמה 

ליצירת קשר – לסדנאות בניה באדמה ועוד

לעמוד הראשי – בניה באדמה 

 

שותפים לעשייה:

סהר חופי (איור) היא אמנית אקולוגית  רב תחומית המציירת, מפסלת מרקעת ברזל ועוד. בנוסף בשנים האחרונות סהר צוברת ידע רב על מלאכות קדומות ופועלת להפצת הידע ושימורו.

הושיטו יד לעזרת הילדים: אדם סולווי, עומר יחזקאל, ערן סולובצ'יק ואריאל ד.