ארגז החול מקבל צורה

הודעה משמחת

אני גאה להודיע שהגענו אל מפגש הבוץ האחרון לעונה עם קבוצת הצעירים של קיבוץ רביבים. הפרויקט האקולוגי שלנו, 'ארגז החול של גבעות וחיפושית', קיבל את צורתו הכמעט סופית. אני מקווה שקוראי דף זה ייהנו מהקריאה כפי שאני נהניתי מהבנייה בבוץ שעשיתי יחד עם הילדים של כיתות א-ג של רביבים.

במפגש זה ערבבנו כמות בוץ עצומה בשתי ברכות בוץ שונות על מנת שנוכל לכסות את כל מבנה האדמה שלנו בשכבה אחידה ויפה של בוץ.

mix

בזמן ערבוב הבוץ האנרגיה הכללית החלה לדעוך. עם סיום ערבוב הבוץ נשארנו צוות המדריכים (אבנר, איילת ורעות) כמעט לבד במערכה. שלושה ילדים שנשארו לעבוד נתנו לנו תקווה בעוד כל שאר הילדים שטפו את עצמם והתיישבו בשמש כדי להתייבש. רעות, המדריכה המקומית, לא איבדה תקווה ולאט לאט אספה עוד ועוד ילדים שיצטרפו אלינו בחזרה לבנייה בבוץ. לאחר מאמצים רבים שלה, נהפכנו לחבורה עליזה של עשרה עובדים שדחפו את הפרויקט האקולוגי לסיומו.

face

למרות החום הרב הילדים עבדו במרץ רב עם מנוחות מעטות. הם כמובן לא שכחו גם מאוד ליהנות.

me and the guys

השקט והריכוז שנתנה העבודה בבוץ לילדים נדירה מאוד בעולמינו. מעטים הם הרגעים האלו בחייהם. הבנייה בבוץ דורשת מהם מאמץ פיזי, ריכוז ויצירתיות והילדים עומדים במטלה בטבעיות.

??????????????????????
הצצה נדירה אל הרגע שבו צורת מבנה הבוץ משתנה, ממבנה בוץ לא ברור אל מבנה מקצועי ויפה

הצצה נדירה אל הרגע שבו צורת מבנה הבוץ משתנה, ממבנה בוץ לא ברור אל מבנה מקצועי ויפה. רגע מרגש זה גרם לחן, מהצוות החינוכי של הקבוצה, כבר למחרת להזמין את החול שייכנס אל ארגז החול בשבועות הקרובים.

solo

התפקיד העיקרי של הילדים במפגש זה היה לכסות את מבנה הבוץ בשכבה עבה של בוץ. תפקידי היה לעבור אחריהם, לדחוס, ליישר ולהחליק את שכבת הבוץ שהם בצבצו. כמות העבודה הרבה שעשינו במפגש זה לא הייתה יוצאת אל הפועל, ללא העבודה המרובה שהם עשו. עדין לא ביררתי איתם לכמה זמן השרירים שלהם עוד היו תפוסים לאחר המפגש הזה. אני בכל מקרה הרגשתי עוד תשוש יומיים לאחר סוף המפגש.

???????????????????????????????

החיפושית, שעל שמה קרוי ארגז החול – 'ארגז חול של גבעות וחיפושית', מתעוררת לחיים. רק להזכיר שאת הנושא הילדים קבעו, ואני כרגיל ניסיתי לזרום כמיטב יכולתי אחרי הדמיון המקורי שלהם.

??????????????????????

זה עוד לא הסוף של הפרויקט אבל לפי התמונה ניתן לראות שאנחנו ללא ספק מתקרבים!

??????????????????????

במפגש הבא אני אטייח את ארגז החול בטייח בטון*. במפגשים שאחר כך, לקראת סוף החופש הגדול, נצבע ונחגוג!.

*יש מספר סיבות שבגללן פרויקט זה מטויח בבטון (ניתן לקרוא על סיבות לטיוח בטון במדור של שאלות ותשובות באתר).

שבוע מקסים לכולם.

אבנר

תגובה אחת
  1. רעות פרץ הגב

    אבנר המקסים תודה רבה על העבודה המדהימה! יש לך גישה נפלאה לילדים ואתה כובש אותם…. ארגז החול הוא תענוג אמיתי לעיניים, ועכשיו, לאחר שהתמלא בחול גם כיף גדול ואושר לילדים שציפו לו זמן רב!!
    המון תודה ותבוא לבקר לראות את הילדים נהנים מפרי עמלם (וכמובן- עמלך)
    רעות

השארת תגובה