צובעים את הדרקופוטם

הגענו אל המפגש האחרון לפרויקט. אבנר, איש הבוץ, הביא לתיגבורת את האומנית סהר. לפני זמן לא רב, הדרקופוטם נקרא היה דינוזאור, והוא נראה היה כמו שורה של צמיגים ישנים המלאים בפסולת ממוחזרת ומכוסים בשכבה של טייח בוץ. עתה הפרויקט האקולוגי הנ"ל מוכן לקבל חיים עם צבע בעזרת ידי הזהב של האומנית סהר חופי. ילדי כיתות ג-ו של קיבוץ רביבים עם סיוע של כיתות ז-ח יצאו לעבודה בשיא המרץ. התמונות של צביעת הפרויקט האקולוגי מספרות הכול. כל הכבוד לילדי קיבוץ רביבים!

1

2

ילדי הקיבוץ בפרויקט האקולוגי לא רק למדו איך לבנות בבוץ, אלה גם התנסו בסוד הצביעה עם צבע שמן!

3

הבגרות של נערי כיתות ז-ח לתת יד לילדים של התלתון הבוגר ראויה להערכה. אין זה מובן מאליו שנער מכיתה ח' יסכים לעבוד עם ילד בכיתה ג' באותה העבודה!

4

הדרקופוטם הוא למעשה גם ספסל אקולוגי המאפשר לקבוצה גדולה יחסית של ילדים לשבת או לשחק עליו. לכן במהלך עבודת הצביעה היה מקום לכל הילדים שהיו מעוניינים בכך לעזור. לקראת סוף העבודה כבר החל להיות צפוף…

5

אז קצת לפני שמסיימים רק ברצוני להזכיר שפרויקט אקולוגי זה נבנה על טהרת מחזור פסולת. אספנו צמיגים ישנים אותם מילאנו בפסולת שאספנו בפנצ'רייה וברחבי הקיבוץ. לאחר האיסוף ומיקום כל הפסולת במקום טייחנו הכול בטיח אדמה (במילים אחרות מרחנו את הכול בבוץ). לקראת סוף הפרויקט טייחנו את הכול בבטון. את רוב העבודה הילדים והצוות החינוכי בנו יחדיו בליווי אבנר, איש הבוץ. בנוסף הרעיון של הדרקון ושינוי שמו לדרקופוטם היה של הילדים, ולכן כל הזכויות לרעיון שמורות לילדי התלתון הבוגר של קיבוץ רביבים!

6

עוד פרויקט אקולוגי של בנייה באדמה הגיע אל סיומו. פרויקט אקולוגי זה לא היה בא לעולם ללא העזרה הגדולה של היחידה הסביבתית רמת נגב, ובמיוחד התמיכה של הילה מנהלת היחידה. תודה נוספת שמורה למנהלות החינוך בקיבוץ רביבים מיכל (בדימוס) ואירה. תודה ענקית למיכה האחראי על שכבת הגיל א-ו. מיכה עזר, עודד וליווה לוגיסטית כך שהפרויקט רץ ללא אף קושי. בנוסף המדריכים קופטש, עמוס, יעל ושי. כמובן תודה לרפת רביבים על הקש…

זהו נגמרה העונה…

נפגש בקיץ הבא!

2 תגובות
  1. מיכל הגב

    שמי מיכל מובילת שיכבת ה-ו בקיבוץ שריד מעוניינת להכין איתם פרוייקט סביבתי.
    אשמח לפרטי מחיר

השארת תגובה