הליצן של בית ספר נופים – חיפה

יש התרגשות באוויר. מלאתי את המכוניות שלי ושל רזי בציוד לפרויקט כאשר אנחנו לא יודעים בכלל מה אנחנו הולכים לבנות עם הילדים. לי חשוב שלילדים יהיה חלק משמעותי בתהליך של הבניה באדמה. לכן אני גם נותן להם תפקיד משמעותי. התפקיד המשמעותי הראשון הוא תכנון הפרויקט.

שטח הבוסתן של בית הספר הממתין לפרויקט שלנו.

 

מימין ליצן מחייך, משמאל פרפר.
מימין ליצן מחייך, משמאל פרפר.

הילדים תכננו ובנו מודלים: פה של ליצן מחייך, פרפר ופרח. ההצבעה הייתה מדהימה. הילדים הצליחו להבין שבעצם אנחנו צוות אחד גדול שתכנן ויזם רעיונות ועכשיו הזמן הוא לבחור מתוך הרעיונות את הרעיון המתאים ביותר. הילדים הצליחו להבין שזה לא תחרות בין הקבוצות אלה עבודת צוות! המודל שנבחר עם 11 קולות בעד מתוך 12 קולות בהצבעה חשאית. הרעיון שנבחר היה…

פה של ליצן עם אף אדום עליו יושב/ת המורה.

ממודל (צד ימין) למציאות (צד שמאל)
ממודל (צד ימין) למציאות (צד שמאל)

אחרי שבחרנו את המודל הגיע הזמן להגדיל אותו לפסל האמיתי אותו אנחנו נבנה. הנחנו קרוב ל-40 צמיגים משומשים בצורה אותה הילדים תכננו. עבודה רבה מצפה לנו ביום זה ותפקידים משמעותיים נוספים לילדים.

אם היינו שואלים את הילדים אולי תשובתם הייתה שלא צריך לבנות כלום עם הצמיגים. ממש כיף לשחק איתם גם ככה.
אם היינו שואלים את הילדים אולי תשובתם הייתה שלא צריך לבנות כלום עם הצמיגים. ממש כיף לשחק איתם גם ככה.

אל תתעו לחשוב שהבנים שיחקו כל היום…. קבוצת הבנים רק אחרי שסיימו לתכנן את המודל שלהם יצאו לשחק על הצמיגים בזמן שהמתינו לשאר הקבוצות…

rain

גשם לאיטו מתחיל לרדת והילדים חוזרים אל הכיתות. גם לאחר שהגשם נגמר הילדים לא חזרו… השטח בו אנו בונים עשוי מאדמה דביקה במיוחד והמשמעות של ילדים עובדים היא ילדים מבוצבצים שעושים עבודה מאוד קשה מאוחר יותר ביום לצוות הניקיון של בית הספר. אין מה לעשות עידכן אותנו המורה שי שמלווה את הפרויקט. את המשך היום המשכנו לבדנו כאשר הרבה מהעבודה נדחית למפגש הבא שהולך להיות גדוש בעשייה.

הבוסתן בסוף היום. עוד עבודה רבה מחכה לנו
הבוסתן בסוף היום. עוד עבודה רבה מחכה לנו

סוף היום. תכננו את הפרויקט והנחנו צמיגים במקום. בתנאים שהיו זו הייתה מלאכה רבה אבל מבחינת תכנון העבודה של היום הזה זה רק חצי ממה שהיינו צריכים לעשות. במפגש הבא אנחנו נצטרך לפצות בעבודה קשה על העיכוב בתהליך הבנייה.

לכתבות נוספות על החיוך של ליצן האדמה.

השארת תגובה