ספסל אקולוגי של בית ספר הגומא

בניית הספסל האקולוגי של בית ספר הגומא הסתיים. תהליך הבנייה הפעם היה קהילתי במובן הרחב של המילה הסתיים. פרויקט נדיר שבו כל אנשי הצוות וכל ילדי בית הספר לקחו בו חלק. מוזמנים להתרשם.

0
מורות לטבע
0
כיתות
0
צמיגים ישנים
0
תלמידים

בית ספר הגומא מלא בעשייה ירוקה וצוות מדהים. הפעם המורות לטבע הובילו פרוייקט של בניית ספסל האקולוגי. מירה מנהלת בית הספר אפשרה זמן בו צוות מורי בית הספר נפגשו לתכנן את הפרויקט. המורים חלמו ייצרו ותכננו פרויקטים שונים ומלהיבים.  

הדגמים נשארו ללא שמות המתכננים כדי שהילדים לא ייבחרו את הדגם של המורה שלהם אלה את הדגם שהם הכי אהבו.
הדגמים נשארו ללא שמות המורים כדי שהילדים ייבחרו את הדגם שייבנה בחצר בצורה אוביקטיבית

 

 לחזון טוב צריך אנשי עשייה נמרצים. במילים אחרות התור של הילדים הגיע: לערבב בוץ, לגלגל צמיגים לאסוף פסולת... בקיצור בונים ספספל אקולוגי. 

 

duo

 

הרבה בוץ... המון.... הזמנתי חבר, את אדר שיייתן יד והכוונה לילדים. כמויות הבוץ הגדולות והילדים הרבים שהשתתפו בתהליך הבנייה דרשו עוד ידים של מבוגרים שייתמכו. הילדים צריכים אותנו כדי שנתמוך בהם ואנחנו לא יכולים לבנות בכל כך גדול לא העזרה שלהם. הילדים תופסים את העבודה מהר ורובה נעשית גם בלעדינו...

 

 

 before and after

 

 הספסל האקולוגי מקבל צורה. לאט לאט שכבה מתווספת לשכבה והספסל האקולוגי מתעגל, משמין ומסתדר. הטרנספורמציה שבהפיכת פסולת לאוצר מתרחשת ומתהווה לנגד עינינו. אני מתרווח כאשר אני רואה את ניצוצות ההבנה אצל הילדים והצוות של בית הספר. באמת ניתן לראות שכאן הולך להבנות ייצור בוץ מופלא ומדהים.

duo6

 

 תם ונשלם

 ספסל זה לא היה נבנה ללא העזרה הענקית של צוות המורות לטבע של בית הספר. המורה לאומנות שצבעה ותודה ענקית גם למורה אורלי שתמכה, בצבצה ודחפה ושללא החזון שלה ספסל זה לא היה נוצר.

השארת תגובה