טאבון הבוץ מתכסה בקליפה של טייח בטון

חודש עם המון מחשבות עבר עלי. טאבון הבוץ אותו בנינו צריך לקבל הגנה נגד הגשם. הטאבון נבנה בחצר לא מקורה של בית ספר, קרוב לשפת הים ובצפון הארץ. הרבה גשמים ורוחות… איך מגנים על הטאבון לטווח הארוך?

???????????????????????????????

 

היו לי מספר מחשבות על טיח סיד מסורתי. טייח זה שעוד בזמנים של האימפריה הרומית השתמשו בו. בשיחה שהייתה לי עם כימי, איש רב ניסיון עם טייח מסורתי, הבנתי שהפרויקט הזה כבר לא יזכה לטייח סיד. לשימוש בשיטות איתם כימי בונה יש צורך בתהליך שנפרס על פני חודש שלם בו עושים 4 שכבות שונות של טייח סיד. אין לנו בפרויקט הזה את הזמן והתקציב הנחוץ לפתרון הזה. דר' נורברט, מומחה אחר לסיד מגרמניה הציע שימוש שונה בסיד, אבל לשיטה שלו אין מספיק ניסיון בארץ. בספרות המקצועית של עולם הבנייה בבוץ ראיתי עוד פתרונות עם סיד אבל מרוב אפשרויות בחרתי בפתרון אחר.

 

טאבון הבוץ הולך ונעלם תחת מעטה הבטון
טאבון הבוץ הולך ונעלם תחת מעטה הבטון

לאחר חודש עם הרבה מחשבות ושיחות שונות בחרתי להשתמש בטייח בטון ולעשות איתו קליפה דקה על כל הטאבון. שק אחד קטן של 25 ק"ג מלט לבן הספיק לכסות את כל הטאבון בשכבה של בטון. לשימוש בבטון יש מחיר סביבתי גדול יותר משל טייח סיד. מצד שני הטאבון הבנוי מלמעלה מטון של חומרים מקומיים ופסולת של חומרי בניין בנוי מלמעלה מ- 95% חומרים שהם בעצם סביבתיים לחלוטין! אם כל מארג החיים בו אנו חיים היו 95% ממוחזר או מקומי נקי מבחינה סביבתית מצבנו היה טוב יותר…

סוף היום – הטאבון מכוסה בשכבה דקה של טייח על בסיס מלט

הטאבון כוסה כולו בטייח של מלט. בקרוב אנחנו נצבע אותו ביחד עם סהר לפי הרעיונות שכיתת רימונים תבחר.

2 תגובות
  1. ליאת הגב

    אשמח לקבל הצעת מחיר להקמת טאבון בבית ספרנו יחד עם הילדים

השארת תגובה