טייח סיד לדרקון הבוץ של גן עופרים

כחודש אחרי שילדי גן עופרים אטמו את דרקון הבוץ בשמן, חזרתי אל הדרקון עם שחקן חיזוק, האומן אדם סולווי, לשני ימי עבודה נוספים. המטרה של בואנו הייתה לצפות את כל דרקון הבוץ בשכבה דקה של טייח סיד שהעניקה לו ציפוי קשה, אטים למים וחסוך את התחזוקה של מריחת הבוץ בשמן כל שנה.

למרות האזהרה האופטימית הסיד הוא חומר בסיסי - היד שלי נשארה סדוקה ויבשה כמעט שבוע לאחר סיום הטיוח...
למרות האזהרה האופטימית הסיד הוא חומר בסיסי – היד שלי נשארה סדוקה ויבשה כמעט שבוע לאחר סיום הטיוח…

זוהי תווית אזהרה של המוצר בו השתמשנו. זוהי האזהרה הכי אופטימית שקראתי בזמן האחרון… מסיבה זו, חומר זה מאוד מתאים לסביבה בה נמצאים ילדים (ובכלל לאנשים, חיות וכדור הארץ…). למרות היות החומר בטוח לילדים זה המפגש היחידי שבו הילדים לא השתתפו והסיבה בהמשך.

אדם צובע את דרקון הבוץ בשכבה של משחה על בסיס סיד כדי לעזור לשכבת הסיד שאותה נטייח להדבק טוב יותר אל הבוץ.
אדם צובע את דרקון הבוץ בשכבה של משחה על בסיס סיד כדי לעזור לשכבת הסיד שאותה נטייח להדבק טוב יותר אל הבוץ.

העבודה עם הסיד היא עדינה מאוד. בתמונה מימין רואים איך מרחנו שכבה דקה ביותר של סיד (מ"מ אחד-שנים) אח"כ הטבענו לתוכה רשת טיח וכיסינו בשכבה דקה נוספת של טיח סיד. במהלך העבודה עשינו הרבה חתכים ברשת עם מספרים על מנת שהרשת תקבל את הצורה העגולה של הדרקון. עבודה זו דורשת דיוק רב ומיומנות רבה בטיוח ולכן הפעם הילדים קיבלו חופש מלבנות את הדרקון.

2

בתמונה משמאל, אבנר מורח את השאריות האחרונות של טיח הסיד. מומחה מקומי לטיח המליץ לצורך העבודה לרכוש מיכל אחד של סיד (25 ק"ג). אנחנו קנינו שלושה לייתר ביטחון, ובסופו של יום שלושת הפחים לא הספיקו. לכן ראש הדרקון זכה לקבל שכבה דקה של תערובת "יותר מודרנית" על בסיס של בטון.

 

??????????????????????

השארת תגובה